Michaela Bencová, cestovní agentura Mibentravel

ID: 956372

Radonová kúra v komplexu Curie ***

Termín: 06.12. (Út) - 13.12. (Út) 2022

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Vlastní

Strava: Plná penze

Cena: 13 580 Kč

Poloha

Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor. Po objevení vydatného naleziště stříbra v r.1516 se původní osada Konradsgrün proměnila v hornické město a začala se psát jeho bohatá historie. Už v r. 1520 byl Jáchymov prohlášen svobodným horním  městem  s 5 000 obyvatel a nazývalo se Údolí sv. Jáchyma (Sankt Joachimsthal) a brzy se proslavilo ražbou stříbrných mincí. Podle místa vzniku se pro stříbrnou minci z města Sankt Joachimsthal vžil na evropských tržištích název Thal – Thaler a následně Tolar. V této době patřil Jáchymov k nejlidnatějším městům českého království a byl, kromě svého bohatství, proslulý styky s kulturními centry Evropy a působením významných osobností (G. Agricola). Místní zkušenosti s těžbou kobaltu a jeho využitím k výrobě barev nalezly uplatnění po objevení prvku uranu koncem 19. století. Uranová ruda zde byla známa již z dob těžby stříbra pod názvem „pechblende” (smolinec). V polovině 19. století začala její průmyslová těžba. Důl Svornost (Einigkeit) je nejstarším uranovým dolem na světě. Prudké rozšíření těžby uranu po 2-světové válce poznamenalo pověst i vzhled města a proslulost zdejších lázní vzala za své. Změna k lepšímu nastala po ukončení těžby uranu, počátkem šedesátých let. Město se znovu otevřely veřejnosti i světu a do popředí se dostlo lázeňství. V současné době je město v krušnohorském údolí proslulé právě svými lázněmi a poklidnou atmosférou. První privátní lázničky zde vznikly v r. 1906. Už o pět let později byla otevřena první státní lázeňská budova. Velmi dobré léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel - dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912 a náležel k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa v té době nabídnout. Léčily se tu především významné osobnosti politického, průmyslového a kulturního života. Ve třicátých letech 20-století navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti. Roku 1975 zahájilo provoz moderní lázeňské sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech byl otevřen lázeňský ústav Curie.

Lázeňský komplex Curie *** je umístěn přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky.  Jednotlivé budovy  (Praha – Curie – Elektra) jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.

Vybavení

recepce, výtah, směnárna, internetový koutek,  kavárna,  kadeřnictví, kosmetické služby, pedikúra, úschovna kol a lyží. 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky -sprcha nebo vana, WC, TV/SAT, rádio, minibar, telefon, Wi-Fi, zabudovaný trezor nebo trezor na recepci. Župan na vyžádání je zdarma. 

Stravování

plná penze formou bufetu.

Cena zahrnuje

7x ubytování pro 1 osobu v uvedeném typu pokoje, plnou penzi formou bufetu, 1x konzultace s lékařem, 3x radonová koupel, 2x přísadová koupel se zábalem, 1x uhličitá koupel se zábalem, 2x suchá uhličitá koupel – plynná, 2x klasická masáž (částečná), 1x parafínová zábal rukou, 2x oxygenoterapie, 1x skupinový tělocvik. Navíc: ochutnávka nejznámější minerální vody z Luhačovic: 1x Vincentka (láhev 0.7 l) – na pokoj.

Cena nezahrnuje

místní taxu cca Kč 21 / osoba a noc – platba na místě. Parkování – platba na místě.

 

Lázeňské služby

lékař, radonové koupele, další lázeňské procedury, rehabilitační bazén; v Lázeňském centru Agricola (cca 300 m) – wellness procedury, bazén, saunový důl. 

Domácí mazlíčci

jsou vítáni na vyžádání za poplatek - platba na místě.

Radonová voda

radonová voda nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické. Unikátním zdrojem tohoto přírodního bohatství je Důl Svornost, který je nejstarším uranovým dolem na světě. Z tohoto dolu je radonová voda vedena potrubím o celkové délce 3000 m do jednotlivých balneoprovozů. Pomocí radonové vody probíhá v Lázních Jáchymov unikátní léčba pohybového aparátu. Léčení pomáhá při onemocnění kloubů, periferního nervového systému a páteře, kožních nemocech, léčbě Bechtěrevovy choroby apod.

07.12. (St) - 14.12. (St) 2022 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Plná penze
Vlastní
-13 580 Kč
Vybrat termín
08.12. (Čt) - 15.12. (Čt) 2022 - 8 dní, 7 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Plná penze
Vlastní
-13 580 Kč
Vybrat termín
09.12. (Pá) - 16.12. (Pá) 2022 - 8 dní, 7 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Plná penze
Vlastní
-13 580 Kč
Vybrat termín
10.12. (So) - 17.12. (So) 2022 - 8 dní, 7 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Plná penze
Vlastní
-13 580 Kč
Vybrat termín
11.12. (Ne) - 18.12. (Ne) 2022 - 8 dní, 7 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Plná penze
Vlastní
-13 580 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoJáchymov
HotelRadonová kúra v komplexu Curie
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji v budově Curie
Termín06.12.2022 - 13.12.2022
DopravaVlastní
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPlná penze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Vytvářím objednávku...