Michaela Bencová, cestovní agentura Mibentravel

ID: 962832

Ryzí radonová kúra, komplex Curie***

Termín: 03.12. (So) - 14.12. (St) 2022

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Vlastní

Strava: Plná penze

Cena: 17 840 Kč

Poloha

Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor. Po objevení vydatného naleziště stříbra v r.1516 se původní osada Konradsgrün proměnila v hornické město a začala se psát jeho bohatá historie. Už v r. 1520 byl Jáchymov prohlášen svobodným horním  městem  s 5 000 obyvatel a nazývalo se Údolí sv. Jáchyma (Sankt Joachimsthal) a brzy se proslavilo ražbou stříbrných mincí. Podle místa vzniku se pro stříbrnou minci z města Sankt Joachimsthal vžil na evropských tržištích název Thal – Thaler a následně Tolar. V této době patřil Jáchymov k nejlidnatějším městům českého království a byl, kromě svého bohatství, proslulý styky s kulturními centry Evropy a působením významných osobností (G. Agricola). V současné době je město v krušnohorském údolí proslulé právě svými lázněmi a poklidnou atmosférou. První privátní lázničky zde vznikly v r. 1906. Už o pět let později byla otevřena první státní lázeňská budova. Velmi dobré léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel - dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912 a náležel k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa v té době nabídnout. Léčily se tu především významné osobnosti politického, průmyslového a kulturního života. Ve třicátých letech 20-století navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti. Roku 1975 zahájilo provoz moderní lázeňské sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech byl otevřen lázeňský ústav Curie.

Komplex Curie *** je přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky, se nachází lázeňský komplex Curie***. Jednotlivé budovy  (Praha – Curie – Elektra) jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu. 

Vybavení

recepce, výtah, směnárna, internetový koutek,  kavárna,  kadeřnictví, kosmetické služby, pedikúra, úschovna kol a lyží. 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, sprcha nebo vana, WC, TV/SAT, rádio, minibar, telefon, Wi-Fi, zabudovaný trezor nebo trezor na recepci. Župan na vyžádání, zdarma.

Stravování

plná penze formou bufetu.

Cena zahrnuje

11x ubytování, plnou penzi formou bufetu, 1x konzultaci s lékařem, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 10x radonovou koupel. Navíc: ochutnávka nejznámější minerální vody z Luhačovic: 1x Vincentka (láhev 0.7 l) – na pokoj.

Cena nezahrnuje

místní taxu cca Kč 21 / osoba a noc – platba na místě. Parkování – platba na místě.

Radonová kúra

radonová léčba je obecně velmi šetrná, nezatěžuje organismus ani tepelně ani po stránce oběhové, nebo acidobazické rovnováhy. Velmi dobře je tolerována i seniory. Je vhodná především pro léčbu chronických onemocnění, postihujících pohybový aparát. Dále se jedná o pooperační a poúrazové stavy, vyžadující intenzivní hojení a regeneraci poškozených tkání – například totální kloubní náhrady, operace páteře nebo plošné jizvy po popáleninách.  Radonová léčba regeneruje stavy s obecnou energetickou disharrnonií – vegetativní lability, neurocirkulační slabost, obecně úbytek sil ve vyšším věku, vyčerpanost u náročných povolání, regenerace u vrcholových sportovců, udržení funkčních rezerv organismu u roztroušené sklerózy nebo Parkinsonovy choroby v časném stadiu. Na radonovou léčbu dobře reagují onemocnění periferních cév, jako jsou vazoneurózy, nedokrevnost při ateroskleróze končetinových tepen, stavy pozánětech žil nebo reumatické vaskulitidy.

Lázeňské služby

lékař, radonové koupele, další lázeňské procedury, rehabilitační bazén; v Lázeňském centru Agricola (cca 300 m) – wellness procedury, bazén, saunový důl.

Domácí mazlíčci

jsou vítáni na vyžádání za poplatek - platba na místě.

04.12. (Ne) - 15.12. (Čt) 2022 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Plná penze
Vlastní
-17 840 Kč
Vybrat termín
05.12. (Po) - 16.12. (Pá) 2022 - 12 dní, 11 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Plná penze
Vlastní
-17 840 Kč
Vybrat termín
08.12. (Čt) - 19.12. (Po) 2022 - 12 dní, 11 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Plná penze
Vlastní
-17 840 Kč
Vybrat termín
19.12. (Po) - 30.12. (Pá) 2022 - 12 dní, 11 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Plná penze
Vlastní
-20 990 Kč
Vybrat termín
20.12. (Út) - 31.12. (So) 2022 - 12 dní, 11 nocí
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Plná penze
Vlastní
-20 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoJáchymov
HotelRyzí radonová kúra, komplex Curie***
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín03.12.2022 - 14.12.2022
DopravaVlastní
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPlná penze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Vytvářím objednávku...