Michaela Bencová, cestovní agentura Mibentravel

ID: 408021

Saské Švýcarsko a Drážďany-úchvatné přírodní scénerie kousek za českou hranicí

Termín: 28.09. (So) - 28.09. (So) 2019

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 590 Kč

Poloha

Saské Švýcarsko je plné nádherných míst, která Vám utkví na dlouhou dobu v paměti a zdejší  malebné výhledy hned tak nezapomenete. V Evropě jde o unikátní krajinu budovanou kvádrovými pískovci, které vznikly zpevněním písků usazených na dně dávného moře koncem druhohor. Tato původně hojně zalesněná oblast byla po dlouhou dobu pro člověka poměrně nepřístupná, a proto se zde zachovala nedotčená příroda. Mezi nejznámější turistické atrakce patří zcela určitě vyhlídkový skalní most Bastei, který je jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska. Skály na Bastei vznikly díky vodní erozi během miliónů let a ční až do 305 metrů nadmořské výšky. Z Bašty, což je český název, se můžete těšit z výhledů na labské údolí, na kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen (vstup 2 €) a na skalní město. Königstein (vstup 8 € vč.výtahu), jedna z největších horských pevností v Evropě, leží uprostřed Labských pískovců, na stolové hoře Königstein a nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe. V dobách raného středověku patřila tato mohutná hora dokonce k Českému království. Na skalní plošině ve výši 247 metrů nad hladinou Labe se nachází více než 50 různých stavebních objektů, svědků minulých staletí: jsou to například nejstarší dochovaná kasárna v Německu (1589/90), první posádkový kostel v Sasku (1676) a nejhlubší studna v Sasku, hluboká 152,5 metru. Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi, a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většina města včetně historického jádra byla při ničivém bombardování spojeneckým letectvem v roce 1945 zničena, povedlo se však nemožné a dnes se lze opět těšit opravenými majestátními paláci a kostely. 

Program

Odjezd v 07.00 hod. z Prahy (ulice „Na Florenci), 08:15 hod. z Ústí nad Labem.
Dopoledne návštěva skalního města Bastei, odpoledne navštívíme pevnost Königstein a poté si prohlédneme podvečerní Drážďany. 
Večer návrat do Prahy.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh v zahraničí 28 Kč/ osoba/ den.

28.09. (So) 2019 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-590 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoNěmecko
HotelSaské Švýcarsko a Drážďany-úchvatné přírodní scénerie kousek za českou hranicí
Cena za osobu
Termín28.09.2019 - 28.09.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Vytvářím objednávku...