Michaela Bencová, cestovní agentura Mibentravel

ID: 257263

Adventní Drážďany

Termín: 03.12. (So) - 03.12. (So) 2022

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 630 Kč

Poloha

Vánoční trhy v Německu mají dlouhou tradici a ten nejstarší se nachází právě v Drážďanech.Hlavní z drážďanských trhů zvaný Striezelmarkt se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města. Třpytivá  světla, zářící hvězdy, rozzářené oči dětí, vůně perníků a svařeného vína, sváteční melodie - toto vše přináší vánoční trh jako sváteční nadílku. Tento trh je opravdu velkolepý - je zde 250 stánků. První adventní trh se zde konal již v roce 1434 a své jméno získal podle vánočního pečiva Strüzel, obdoby naší štoly. Symbolem trhu je kromě vánočního stromku, pohádkového hradu a zdobeného oblouku zejména 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která se dostala i do Guinessovy kniho rekordů. Místní se pyšní tradicí ručních řemesel, ve stáncích proto najdeme mimo jiné i vánoční ozdoby, svícny, keramiku, textilní výrobky ale i perníky, krajky, adventní hvězdy nebo foukané sklo.Kromě svařeného vína nebo rozličných cukrovinek můžeme zkusit některou z ryze místních dobrot, což jsou třeba malé figurky kominíků Pflaumentoffel, vyrobených ze sušených švestek.

Z nejstaršího německého vánočního trhu se můžete vydat na příjemnou pěší procházku - na pravou stranu Labe do barokní čtvrti Neustadt na nejnovější drážďanský vánoční trh kurfiřta Augusta Silného, který na jeho počest dostal jméno Augustusmarkt. A jen několik kroků od vánočního trhu Striezelmarkt se nachází malebný vánoční trh, který návštěvníky zavede o sto let zpátky, na přelom 19. a 20. století. Zde se návštěvnici ocitnou jako mávnutím kouzelného proutku někdy v roce 1900. 

Dětský svět "Kindererlebniswelt" je denně na vánočním trhu Striezelmarkt. Všichni malí návštěvníci trhu mohou v domečku "Pflaumentoffelhaus"  a v malé pekárničce vlastnoručně vyrábět vánoční dárky i ozdoby a péct cukroví.  Dalšími lákadly pro děti jsou kolotoče, loutkové divadlo a dětská železnice.

Slavnost "Dresdner Pflaumentoffelfest" se koná dne 26.11. - pestrý program věnovaný historii kominíčka ze sušených švestek zvaného "Pflaumentoffel".

Slavnost vánoční pyramidy "Pyramidenfest" se koná dne 10.12.- během této slavnosti oživnou figurky šestipatrové krušnohorské vánoční pyramidy na náměstí Altmarkt, která je se svými více než 14 metry největší svého druhu na světě.

 

Program

Odjezdy: Praha: 06.30 hod,  Ústí nad Labem: 08.00 hod.,  pěší okruh s průvodcem, účast na adventních trzích, Odpoledne individuální volno, večer odjezd do ČR.
Příjezd do Prahy v cca 22.00 hodin.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu, prohlídky s průvodcem dle programu, návštěvu adventních trhů, zákonné pojištění cestovní kanceláře.

Cena nezahrnuje

Vstupy do jednotlivých památek, komplexní pojištění Kč 28/osoba/den.


Prohlídka starého města ( sídelní zámek s pokladnicí Grünes Gewölbe, Albertinum, obrazárnu Zwinger, Chrám Panny Marie, Semperovu operu. Návštěva adventních trhů.  

03.12. (So) 2022 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu s průvodcem a autobusovou dopravou
Bez stravy
Autobus
-630 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoAdventní zájezdy Sasko
HotelAdventní Drážďany
Cena za osobu s průvodcem a autobusovou dopravou
Termín03.12.2022 - 03.12.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Vytvářím objednávku...