Michaela Bencová, cestovní agentura Mibentravel

ID: 882652

Termín: 10.12. (So) - 10.12. (So) 2022

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 770 Kč

Poloha
Adventní Linec, Pöstlingberg a muzeum budoucnosti Ars Electronica aneb vánoce na nečisto Každý to zná: vzduch prostoupen vůní vánoc, oči roztančené barevnými světly vánočních stromků, zkrátka každý smysl našeho těla jede na vlně Vánoc. Tak tento pocit můžete začít v Linci. A ještě něco. Prodloužíte si Vánoce. Nadělíte si tak dárek pro sebe, získáte pohodu. Linec nejsou pouze linecké koláčky, ale také mnoho historických památek a zajímavých muzeí.
Program

Program:
Odjezd ze Znojma v 06.00 hod. Následuje tranzit přes hraniční přechod Hatě, dále Tulln, St. Pölten do Lince. Příjezd do Lince v cca 09.00 hod. Po příjezdu do Lince začneme prohlídkou starého města: náměstí s morovým sloupem Hauptplatz, Linzer Schloss (Linecký hrad), Kepler Haus (dům, kde žil J. Kepler), Jezuitská kolej, Radnice a další. Do programu zahrneme jízdu elektrickým vláčkem po nejstrmější dráze na světě z konce 19. stol. na vyvýšeninu Pöstlingberg s kostelem z 18. století odkud je překrásný výhled na Alpy. Pöstlingberg je také nazýván „lineckou domácí horou“. Dostanete se na ni za pouhých 20 minut z Hlavního náměstí horskou dráhou Pöstlingbergbahn, která je nejstrmější adhezní dráhou v Evropě. Zájemci mohou navštívit muzeum budoucnosti The Ars Electronica Center. Ars Electronica Center je považován za gravitující střed UNESCO City of Media Arts. V „Muzeu budoucnosti“ mohou návštěvníci experimentovat, objevovat a zkoumat! Nápadná budova, stojící přímo u Dunaje, je domovem působivých výstav, jejichž tématy jsou umění, technologie a společnost. V „Deep Space 8K“ najdete futuristický vesmír a unikátní obrazy světa se 3D animacemi v rozlišení 8K. Potom se již staneme součástí tamních předvánočních trhů. Vánoce v Linci: Linecká ulice Landstraße, druhá největší nákupní ulice v Rakousku, splní každé přání zaslané Ježíškovi. A přece nabízí i dvě skutečné oázy klidu. Za dřevěným portálem končí ruch a shon a začíná svět jako stvořený pro rozjímání: Ursulinenkirche a Karmelitenkirche. Ponořit se do ticha lze i v impozantním Mariánském chrámu - největším kostele v Rakousku - nebo ve Starém chrámu a v Městském farním kostele. Linecké vánoční trhy jsou požitkem pro všechny smysly. Velmi oblíbený je Vánoční trh na Hlavním náměstí. Stejně jako v mnoha obchodech a restauracích v centru města je i zde záměrně vynechána zvuková kulisa reprodukované hudby. Ještě klidnější je vánoční trh na sousedním Farském náměstí - s ohýnky, hornorakouským „Slow Food“ a živými zvířaty na seně a slámě. Navečer (cca v 19.00 hod.) se vydáme na zpáteční cestu domů. Dárky z čokolády a dalších sladkostí uložíme do kufrů, aby se nám v teple autobusu nerozpustily. Stejnou trasou bude probíhat tranzit domů. Příjezd do Znojma cca v 22.00 hod.
Nástupní místa
Znojmo
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem
profesionální průvodce
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 60,- Kč/os
jízda elektrickým vláčkem na vyvýšeninu Pöstlingberg cca 7,2EUR
vstupné do muzea budoucnosti The Ars Electronica Center
cca 10 EUR
U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu
pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 100,- Kč.
10.12. (So) 2022 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-770 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRakousko
MístoHorní Rakousko - ostatní
HotelAdventní Linec
dospělá osoba
Termín10.12.2022 - 10.12.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Vytvářím objednávku...